آیا اینستاگرام می تواند از دوربین تلفن همراه شما برای نظارت بر واکنش های شما استفاده کند؟

آخر این هفته شایعه ای در مورد اینستاگرام به وجود آمد که کاربران را در حالت هشدار قرار داد. گفته می شود، برنامه مرتبط با فیس بوک سیاست های حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده خود را به روز کرده است. این اصطلاحات جدید به شما این امکان را می دهد تا برنامه را در هر زمان برای نظارت بر واکنش های شما از دوربین تلفن شما استفاده کند.

شایعات حاکی از این است که سیاست های جدید اینستاگرام دسترسی نامحدود به تمام اطلاعات دستگاه های شما را فراهم می کند. اگر به نظر نگران کننده برسد، آنچه واقعاً کاربران اینترنت را نگران کرده این است که این برنامه همچنین می تواند به دوربین جلوی تجهیزات برای ضبط حالت چهره شما هنگام مشاهده یک نشریه دسترسی داشته باشد.

علاوه بر این، این تغییرات فرض شده شامل ضبط “نحوه تعامل شما با یک پست، زمان تماشای آن، نحوه لمس صفحه، سرعت دوست داشتن شما” و “استفاده از دوربین حتی در صورت عدم وجود با استفاده از آن “، در یکی از صدها پست منتشر شده در شبکه های اجتماعی خوانده می شود.

به گفته انتشار دهندگان شایعه، این اهداف تجاری دارد: جمع آوری اطلاعات برای انتخاب تبلیغاتی که به کاربر نشان داده می شود.

از آنجا که کاربران برنامه به ندرت شرایط و ضوابط را قبل از زدن “قبول” با دقت می خوانند، برای هزاران نفر بسیار آسان بود که گزارش هشدار دهنده را باور کنند.

حتی ملکه پاپ، مدون، در یک پست اینستاگرامی مخالف بود:

“سیاست های جدید نظارت بر فضای مجازی اینستاگرام به مارک زاکربرگ اجازه می دهد تا از شما و خانواده شما جاسوسی کند، اسرارآمیزترین اسرار شما را بدزدد و بر رعایت دستورات دولت در همه دستگاه های شما، از جمله تلویزیون، نظارت کند و داده های خود را به دولت بفروشد. و صنعت یا او را به دلیل نافرمانی مجازات کنید، “نوشت مادونا.” این یک گه وحشتناک است، “دیوا اضافه کرد.

البته این ستاره 62 ساله تنها کسی نبود که نسبت به سکو اخطار می داد. هزاران کاربر اینترنت با شنیدن این شایعه اظهار داشتند که برنامه را حذف نصب می کنند و نکاتی را برای جلوگیری از قربانی شدن جاسوسی یا سرقت اطلاعات خصوصی توسط اینستاگرام به اشتراک می گذارند.

برای خرید فالوور اینستاگرام ایرانی و خارجی روی لینک کلیک کنید.

در واقع سیاست های حفظ حریم خصوصی اینستاگرام چه می گوید؟

شما فقط باید با دقت شرایط برنامه را بخوانید تا متوجه شوید همه این اخبار جعلی بوده است! در شرایط استفاده و خط مشی داده، که می توان در خود برنامه و وب سایت آن مشورت کرد، استفاده از دوربین های تلفن همراه برای نظارت بر واکنش ها یا عبارات ثابت نیست.

“از آنجا که این سیاست شامل فیس بوک نیز می شود، اطلاعات مربوط به تشخیص چهره نیز در آن گنجانده شده است، اگرچه ما از این فناوری در اینستاگرام استفاده نمی کنیم. اگر شروع به استفاده از آن کنیم، به شما اطلاع می دهیم و به شما این گزینه را می دهیم که اگر می خواهید استفاده از آن را بپذیرید انتخاب کنید “، می توانید در وب بخوانید.

در بخش اطلاعات حقوقی اینستاگرام، می توانیم مواردی را که برنامه برای اهداف تبلیغاتی نظارت می کند، پیدا کنیم. به طور کلی، اینستاگرام اطلاعات و محتوایی را که کاربر ارائه می دهد، مانند شبکه مخاطبین شما، هشتگهایی که استفاده می کنید، موقعیت مکانی و وابستگی شما به محصولات را جمع آوری می کند. بنابراین محتوای تبلیغاتی را که با توجه به علایق شما نشان می دهد انتخاب کنید.

در مورد تشخیص چهره، ذکر کنید که این عملکرد فعال است یا بسته به انتخاب کاربر ندارد.

“اگر این ویژگی فعال باشد، ما از فناوری تشخیص چهره برای شناسایی شما در عکس ها، فیلم ها و تجربیات دوربین استفاده خواهیم کرد. الگوهای تشخیص چهره که ما ایجاد می کنیم ممکن است داده های دارای محافظت ویژه تحت قانون کشور شما باشد “، در سیاست اطلاعات آن خوانده شده است.

آنها می افزایند: “می توانید در مورد نحوه استفاده از این فناوری اطلاعات بیشتری کسب کنید یا نحوه استفاده از آن را در تنظیمات فیس بوک کنترل کنید.”

این پلتفرم همچنین تصریح می کند که “در صورت معرفی فناوری تشخیص چهره در تجربه اینستاگرام شما، ما از قبل به شما اطلاع خواهیم داد و شما می توانید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید از آن برای شما استفاده کنیم.”

از طرف خود، تیم روابط عمومی اینستاگرام به روزرسانی سیاست های استفاده از آن را در حساب رسمی توییتر خود روشن کرد.

“ما برخی شرایط را در شرایط خود ایجاد کردیم تا درک آنها آسان تر شود. به عنوان مثال، ما زبان واضح تری در مورد نحوه استفاده از داده ها برای شخصی سازی تبلیغات ارائه می دهیم. آنها را می توانید در اینجا پیدا کنید و در همه آنها در اینستاگرام اعمال می شود. “

Javad Yasemi
Javad Yasemi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.