نحوه استفاده از اینستاگرام در وب از طریق رایانه خود

اگر بیشتر وقت خود را صرف کار با رایانه می کنید، ممکن است بخواهید از مرورگر دسک تاپ خود به Instagram دسترسی پیدا کرده و از آن استفاده کنید. می توانید خبرمایه خود را مرور کنید، با دوستان خود صحبت کنید و عکس ها و داستان ها را در اینستاگرام در وب ارسال کنید.

وب سایت دسک تاپ اینستاگرام شروع به آینه سازی بیشتر برنامه موبایل می کند. به طور رسمی، نمی توانید از رایانه خود عکسهایی را به فید خود ارسال کنید یا به Instagram Story اضافه کنید. برای هر دوی اینها راه حل وجود دارد، اما بعداً در مورد آن بیشتر کار خواهیم کرد.

چگونه Instagram را در دسک تاپ خود مرور کنیم

در رایانه، اگر از طریق مرورگر مورد علاقه خود به حساب اینستاگرام خود وارد شوید ، همان فید آشنا را پیدا خواهید کرد، فقط گسترده تر. وب سایت دسکتاپ اینستاگرام دارای یک طرح دو ستونی است که دارای یک نوار ابزار در بالا است.

می توانید خبرمایه خود را در ستون اصلی در سمت چپ پیمایش کنید. همچنین می توانید از طریق پست های چرخ فلک کلیک کنید، فیلم ها را تماشا کنید، مانند پست ها، یا نظرات خود را اضافه کنید.

هر آنچه را که می توانید در برنامه تلفن همراه مرور کنید، می توانید در وب سایت نیز مرور کنید. برای مشاهده موارد پرطرفدار در اینستاگرام یا نماد قلب، روی دکمه کاوش کلیک کنید تا همه اعلان های خود را مشاهده کنید.

بخش Stories را در سمت راست پیدا خواهید کرد. برای مشاهده داستان آن شخص، روی نمایه کلیک کنید.

اینستاگرام استوری بعدی را به صورت خودکار پخش می کند یا می توانید در سمت راست استوری کلیک کنید تا به داستان بعدی بروید. همچنین می توانید فیلم های زنده اینستاگرام را تماشا کنید – برای تماشای کافیست بر روی برچسب زنده کنار استوری کلیک کنید.

Instagram Live در واقع بهتر است روی دسک تاپ باشد زیرا نظرات در کنار ویدیو ظاهر می شوند، نه بیشتر از نیمه پایین آن، همانطور که در برنامه تلفن همراه انجام می شود. اگر می خواهید فیلم های Instagram Live را در صفحه بزرگتر تماشا کنید، می توانید صفحه نمایش خود را در تلویزیون آینه کنید.

نحوه ارسال پیام از طریق Instagram Direct

اینستاگرام همچنین اخیراً اینستاگرام مستقیم را در وب معرفی کرده است. مشابه WhatsApp Web، اکنون می توانید تجربه کامل پیام رسانی، از جمله اعلان ها را در مرورگر خود دریافت کنید. علاوه بر ارسال پیام، شما همچنین می توانید گروه های جدید ایجاد کنید، برچسب ها را ارسال کنید و عکس ها را از رایانه خود به اشتراک بگذارید. تنها کاری که نمی توانید انجام دهید ارسال پیام، برچسب یا GIF در حال ناپدید شدن است.

پس از باز کردن وب سایت اینستاگرام در مرورگر خود، روی دکمه پیام مستقیم کلیک کنید.

رابط پیام رسان دو جداره خواهید دید. برای ایجاد یک موضوع یا گروه جدید می توانید روی یک مکالمه کلیک کنید و شروع به ارسال پیام کنید یا دکمه پیام جدید را انتخاب کنید.

در پنجره بازشو، نام حساب یا شخصی را که می خواهید به او پیام ارسال کنید تایپ کنید. اگر می خواهید یک گروه ایجاد کنید، چندین نمایه را انتخاب کنید و سپس “بعدی” را کلیک کنید تا مکالمه شروع شود.

همچنین می توانید روی نماد پیام مستقیم از هر پستی کلیک کنید تا آن را به مکالمه بفرستید، دقیقاً مانند برنامه تلفن همراه.

برای خرید فالوور اینستاگرام ایرانی، خارجی، فالوور ارزان، فوری و واقعی و دیدن تخفیف های مختلف روی لینک کلیک کنید.

عکس ها و داستان ها را از رایانه خود در اینستاگرام ارسال کنید

در حالی که می توانید از وب سایت اینستاگرام در دامان یا دسک تاپ خود برای مرور دوستان خبر و پیام خود استفاده کنید، هنوز نمی توانید از آن برای ارسال به نمایه یا Instagram Stories خود استفاده کنید. امیدواریم اینستاگرام به زودی این ویژگی را به وب سایت دسک تاپ اضافه کند، زیرا این امر به بسیاری از سازندگان و مدیران شبکه های اجتماعی کمک می کند.

با این حال، تا آن زمان، می توانید از یک کار عملی استفاده کنید. از آنجا که این ویژگی در وب سایت موبایل اینستاگرام موجود است، فقط باید برنامه را وادار کنید که به جای رایانه از مرورگر تلفن همراه استفاده می کنید.

در واقع انجام این کار بسیار آسان است. راز تغییر User Agent مرورگر شما به iPhone یا تلفن Android است. همه مرورگرهای اصلی، از جمله Chrome ،Firefox ،Edge و Safari به شما امکان می دهند این کار را با یک کلیک انجام دهید. فقط مطمئن شوید که گزینه ای را انتخاب می کنید که مرورگر را در دستگاه Android یا iPhone تقلید می کند.

هنگامی که User Agent را تغییر دهید، برگه Instagram (فقط) به طرح موبایل تغییر می کند. اگر چنین نشد، برگه را تازه کنید تا تغییر را تحمیل کنید. گزینه ارسال عکس و داستان نیز ظاهر می شود.

اگر در تلاش برای تغییر User Agent سردرگم هستید یا راه حل دائمی ترجیح می دهید، ما Vivaldi را پیشنهاد می کنیم. این یک مرورگر قدرتمند و قابل تنظیم از طرف سازندگان Opera است.

این یک ویژگی Web Panels دارد که به شما امکان می دهد نسخه های موبایل یک وب سایت را در سمت چپ بارگذاری کنید. سپس می توانید هر وقت خواستید پانلی را باز یا بسته کنید.

برای استفاده از آن، پس از بارگیری و باز کردن Vivaldi ، روی علامت مثبت (+) در پایین نوار کناری کلیک کرده و URL اینستاگرام را تایپ کنید. از آنجا، روی علامت بعلاوه (+) کنار نوار URL کلیک کنید.

پانل اینستاگرام فوراً اضافه می شود و وب سایت تلفن همراه آن در پانل وب باز می شود. پس از ورود به حساب خود، رابط کاربری برنامه همراه موبایل Instagram را مشاهده خواهید کرد.

برای ارسال عکس به خبرمایه خود، روی علامت مثبت (+) در نوار ابزار در پایین کلیک کنید.

با این کار انتخابگر پرونده رایانه شما باز می شود. عکس ها یا فیلم هایی را که می خواهید به اشتراک بگذارید انتخاب کنید. سپس می توانید همان روند ویرایش و ارسال را که به طور معمول در برنامه تلفن همراه انجام می دهید، دنبال کنید. می توانید زیرنویس ها را تایپ کنید، مکان ها را اضافه کنید و افراد را برچسب گذاری کنید.

روند ارسال استوری اینستاگرام نیز مشابه تجربه موبایل است. در صفحه اصلی اینستاگرام، روی دکمه دوربین در گوشه بالا سمت چپ کلیک کنید.

بعد از اینکه عکسی را انتخاب کردید، در نسخه کم حجم ویرایشگر Instagram Stories باز می شود. از اینجا می توانید متن و حاشیه نویسی تایپ کنید (اگرچه نمی توانید از جلوه های اینستاگرام استفاده کنید). پس از پایان کار، روی “افزودن به داستان خود” کلیک کنید.
اکنون که می دانید چگونه از اینستاگرام در رایانه خود استفاده کنید، نکاتی را برای ارسال بهترین عکس های خود بیاموزید.

Javad Yasemi
Javad Yasemi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.