تلگرام چیست و تفاوت آن با سایر برنامه های پیام رسان چیست؟

برنامه های پیام رسان به روش ارتباطی مطلوب ما تبدیل شده اند و به ما این امکان را می دهند که در هر زمان و هر مکان با دوستان خود ارتباط برقرار کنیم و در حالی که پیام رسان فیس بوک و واتس اپ مشهورترین آنها هستند، یک برنامه وجود دارد که اخیراً با ادعای امنیت بیشتر از همه، بازار را مختل کرده است. آن برنامه پیام رسان تلگرام نام دارد.

چرا مردم به دنبال پنل فالوور هستند؟ پنل ها انواع مختلف خدمات شبکه های اجتماعی را به فروش می رسانند. فالولند انواع مختلفی از خدمات را ارائه می دهد، مانند بازدیدها، دنبال کنندگان، پسندیدن ها و موارد دیگر.

تلگرام چیست؟

Telegram یک برنامه پیام رسانی آنلاین است که دقیقاً مانند برنامه های پیام رسان محبوب WhatsApp و Facebook Messenger کار می کند. این بدان معنی است که می توانید از آن برای ارسال پیام به دوستان خود در هنگام اتصال به Wi-Fi یا داده تلفن همراه خود استفاده کنید. تلگرام مبتنی بر ابر است و ادعا می کند که امنیت و سرعت را در اولویت خود قرار داده و آن را به گزینه ای مناسب برای سایر برنامه های پیام رسان معروف تبدیل کرده است. این سرویس در سال 2013 راه اندازی شد و از آن زمان به 200 میلیون کاربر فعال ماهانه رسیده است.

ویژگی های متمایز کننده

تلگرام که توسط پاول دوروف روسی و همچنین بزرگترین شبکه اجتماعی VKontakte روسیه، تأسیس شده است، ادعا می کند که سرعت WhatApp را با زودگذر بودن Snapchat ترکیب می کند. مانند WhatsApp، تلگرام همچنین این توانایی را دارد که وضعیت دوست خود را به صورت آنلاین نشان دهد و عکس ها، فیلم ها، مکان، مخاطبین و اسناد را ضمیمه و به اشتراک بگذارد.
ویژگی بارز تلگرام امنیت است. این ادعا می کند که تمام فعالیت های آن از جمله چت ها، گروه ها و رسانه های مشترک بین شرکت کنندگان رمزگذاری شده است. این بدان معناست که بدون رمزگشایی ابتدا قابل مشاهده نخواهند بود. این برنامه همچنین به شما امکان می دهد تایمرهای خود تخریب را روی پیام ها و رسانه هایی که به اشتراک می گذارید تنظیم کنید که از طریق ویژگی داخلی “گفتگوی مخفی” از دو ثانیه تا یک هفته می تواند باشد. این برنامه همچنین رمزگذاری انتها به انتها را ارائه می دهد و هیچ ردی در سرورهای Telegram باقی نمی گذارد.
همچنین این توانایی وجود دارد که با استفاده از تصویری که به عنوان کلید رمزگذاری عمل می کند، امنیت “رازهای مخفی” شما را بررسی کنید. با مقایسه کلید رمزگذاری خود با یک دوست، می توانید به طور موثری مطمئن شوید که مکالمه شما ایمن است و در مقابل حملات مردانه آسیب پذیر نیست.

نحوه استفاده از آن

تلگرام مانند سایر برنامه های پیام رسان قابل استفاده و نصب است. می توانید آن را از App Store اپل یا از فروشگاه Google Play بارگیری کنید. به دنبال آرم هواپیمای کاغذی باشید. پس از مرور صفحه خوش آمد گویی، از شما خواسته می شود شماره تلفن خود را وارد کنید و سپس نام و تصویر خود را اضافه کنید. گام بعدی یافتن دوستان و شروع گپ است.
از این برنامه می توان در تلفن های هوشمند، تبلت ها، لپ تاپ ها و رایانه های رومیزی استفاده کرد. تلگرام برایAndroid ،iOS ،Windows Phone ،Windows NT ، macOS و Linux در دسترس است.
Javad Yasemi
Javad Yasemi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.